Dziś w mBanu pojawiła się nowa promocja, która dotyczy zwrotu środków za paliwo do 180 zł rocznie. Zwrotom podlegają operacje wykonane na stacjach BP. Promocja bardzo szybka, ponieważ trwa od dziś, czyli od 15.09.2017 r. od godziny 9 rano, do 18.09.2017 r. do godziny 9 rano. Czy w tej promocji, poza terminem, coś jeszcze może zaskoczyć? Wniosek o umowę można złożyć za pośrednictwem dedykowanej strony promocji, a umowę podpisać… no właśnie, jak? W związku z tym, że promocja trwa w zasadzie tylko przez weekend, to wiadomo, że kurier umowy nam nie przywiezie. Z mBankiem udało nam się potwierdzić, że podczas składania wniosku, należy wskazać w jakiej placówce bankowej chce się umowę podpisać. Co to oznacza? Dokładnie tak jak się domyślacie, składamy wniosek na stronie mBanku, a następnie wskakujemy w trampki i pędzimy szukać otwartej w sobotę lub niedzielę Placówki Bankowej. Jeżeli w Waszej miejscowości nie ma placówki, albo nie macie jak się do niej dostać, to z promocji nie skorzystacie. To niestety nie wszystkie wątpliwości jakie mam. Ale po kolei.

Kto może skorzystać z promocji?

Promocja jest dedykowana nowym, pełnoletnim Klientom mBanku, którzy od 01.01.2016 r. nie byli właścicielami, ani współwłaścicielami Konta osobistego lub Konta oszczędnościowego o numerze rozliczeniowym 1140 2004 lub 1140 2017.

Okres przystąpienia do promocji

Promocja trwa od 15.09.2017 r. od godziny 9:00 do 18.09.2017 r. do godziny 9:00. Umowę należy podpisać maksymalnie do 18.09.2017 r. do godziny 9:00 rano. Ilość wniosków w promocji zostało ograniczona, a premię otrzyma 1000 pierwszych osób, które spełnią warunki promocji.

Warunki promocji – co zrobić, aby otrzymać premię?

  • W pierwszej kolejności składasz wniosek o eKonto Standard na dedykowanej stronie promocji. Podczas składania wniosku wskazujesz, w jakiej placówce Banku chcesz podpisać umowę. We wniosku masz jeszcze do wyboru mKiosk lub placówkę mFinanse i kuriera. Ale opcja z kurierem raczej odpada z uwagi na krótki termin, jaki masz na podpisania umowy.
  • Następnie udajesz się do wskazanej placówki mBanku w celu podpisania umowy.
  • Po podpisaniu umowy aktywuj dostęp do mOkazji. Ten krok jest konieczny, aby uzyskać prawo do premii. Po tym jak aktywujesz mOkazje Bank udostępni Ci ofertę pod nazwą „Happy Weekend z eKontem – paliwo na BP”. Ale, nie wystarczy aktywować tej konkretnej oferty tylko raz. Bank będzie udostępniał ją przez 12 miesięcy, czyli przez okres, przez który będziesz otrzymywać zwrot środków. Co miesiąc musisz więc pamiętać, aby wybierać tą ofertę w mOkazjach.
  • przez okres 12 miesięcy od momentu podpisania umowy (miesiąc podpisani umowy, czyli wrzesień jest pierwszym z 12 miesięcy) rozlicz transakcje kartą na dowolnej stacji BP, na kwotę minimum 50 zł. Transakcje mogą być dokonane kartą płatniczą wydaną do konta lub kartą kredytową, jeżeli taką posiadasz.

Nasuwa się pytanie, za co na stacji można zapłacić, aby uzyskać zwrot. Logiczna byłaby zapłata za paliwo, w końcu sama promocja nazywa się „Happy Weekend z eKontem – paliwo na BP”, ale czy faktycznie tak jest? Regulamin promocji nie wspomina, jakie dokładnie mają to być usługi, czy towary, więc można by przyjąć, że nawet kupują hot-doga powinniśmy otrzymać zwrot: „Warunkiem otrzymania zwrotów, w wysokości 15 zł co miesiąc, przez 12 miesięcy (łącznie 180 zł), jest comiesięczne dokonanie płatności kartą płatniczą za zakupy na kwotę minimum 50 zł, na stacjach benzynowych BP na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Maksymalna kwota zwrotów z mOkazji nie może przekroczyć 180 zł w przeciągu 12 miesięcy trwania Promocji.” Ale na stronie promocji, znajduje się już zapis, który mówi o tym, że należy zatankować paliwo na kwotę minimum 50 zł:

mbank promocja BP

 

Tak naprawdę nas, jako Klientów Banku obowiązuje regulamin. Regulamin promocji natomiast, nie narzuca na nas obowiązku rozliczenia transakcji kartą za paliwo, tylko za zakupy na kwotę 50 zł, a zakupem może być cokolwiek, co znajduje się w ofercie stacji paliw BP. Osobiście jednak, gdybym miała zdecydować się na tę promocję, a tak się nie stanie, to wolałabym nie ryzykować i płacić wyłącznie za paliwo.

Przyznanie i wypłata premii

Maksymalna kwota premii, jaką możesz uzyskać w promocji to 15 zł miesięcznie (za wydanie 50 zł za stacji paliw BP). Premia będzie wypłacana przez okres 12 miesięcy, czyli łączny zysk to 180 zł, pod warunkiem, ze spełnisz warunki promocji. Zwrot środków nastąpi na Konto osobiste otwarte w promocji w terminie do 60 dni od momentu rozliczenia transakcji. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie Promocji.

Warto też pamiętać, że w mBanku trwają obecnie inne promocje i wydają się o wiele bardziej korzystne, a już na pewno o wiele bardziej przejrzyste: do 650 zł zwrotu za transakcje kartą, 110 zł premii w promocji dla młodych i 100 zł premii za otwarcie konta firmowego. Warto też wspomnieć o programie poleceń PolecamBank, w którym za skuteczne polecenie Konta otrzymasz premię od 50 do 300 zł.

DO ZAKOŃCZENIA PROMOCJI POZOSTAŁO:

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)