Darmowe konta bankowe, takie za których prowadzenie nic nie zapłacimy stanowią zagwozdkę wielu osób. Gdzie takie konto założyć, czy one w ogóle istnieją, czy na prawdę za każdym razem trzeba spełniać jakieś warunki, żeby prowadzić rachunek bez ponoszenia dodatkowych kosztów? To pytania, które zadajemy sobie każdorazowo otwierając, albo zmieniając dostawcę naszych usług bankowych. W cyklu Darmowe Konta Bankowe przedstawiamy Wam rachunki, za których prowadzenie nie zapłacicie ani grosza, a dodatkowym ich atutem są darmowe wypłaty z bankomatów na terenie kraju oraz karta płatnicza. Ponadto okazuje się, że wiele czynności bankowych posiadając takie konto możemy wykonać za darmo. Dzisiaj kolejnymi rachunkami w cyklu są Konta Freemium i Premium w T-mobile Usługi Bankowe. Piszemy o nich w jednym artykule ponieważ różne czynności przy prowadzeniu tych dwóch rachunków są darmowe, albo darmowe przy spełnieniu jakiegoś warunku. Co prawda aby prowadzić bezpłatnie rachunek Premium musimy spełnić już jakiś warunek, ale pozostałe przywileje mamy bezpłatnie, dlatego postanowiliśmy również o nim wspomnieć.

Konto Freemium

Konto Freemium to rachunek, który prowadzimy bezpłatnie, bez spełniania żadnych dodatkowych warunków. Bezpłatnie Bank wydaje nam też kartę do konta, ale samo jej używanie będzie darmowe jeżeli w danym miesiącu wykonamy transakcje bezgotówkowe Kartą na kwotę minimum 200 zł. Jeżeli nie spełnimy tego warunku opłata za kartę wyniesie 6 PLN. Podobnie jest z bankomatami. Z Kontem Freemium możemy bezpłatnie wypłacać środki ze wszystkich bankomatów na terenie kraju i za granicą, ale tylko 3 razy w danym miesiącu kalendarzowym. Każda kolejna wypłata będzie nas kosztować 6 PLN.

Pozostałe czynności bankowe takie jak przelewy wewnętrzne i zewnętrzne, utworzenie/modyfikację/odwołanie zlecenia stałego (czynność dostępna w bankowości internetowej), wyciągi elektroniczne, mamy już bezpłatnie pod warunkiem, że realizujemy je poprzez Bankowość Internetową lub Mobilną. Dodatkowo, bezpłatnie utworzymy, zmodyfikujemy oraz odwołamy polecenia zapłaty w Placówce Banku. Czynności bankowe w T-mobile Usługi Bankowe możemy również wykonywać za pośrednictwem Bankowości Telefonicznej, w Oddziale Wirtualnym i w Oddziale Banku. Najczęściej wykonywane czynności i opłaty zestawiłam dla porównania poniżej w tabeli.

Konto Premium

Konto Premium to rachunek bardzo podobny do wyżej opisanego Freemium, przy czym darmowe są wszystkie wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą – nie tylko 3 pierwsze jak z Kontem Freemium, ale wszystkie. Darmowa jest też karta, ale żeby uniknąć opłaty za prowadzenie rachunku musimy wykonać w danym miesiącu rozliczeniowym transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę 500 PLN. Inaczej za prowadzenie rachunku zapłacimy 18,90 PLN. Opłaty za pozostałe czynności bankowe są identyczne jak z kontem Freemium, co też widać w zestawieniu poniżej.

Jeżeli rachunek w TMUB jest Waszym głównym rachunkiem, z którego korzystacie to bardziej opłacane będzie Konto Premium. Nie będzie wtedy problemu z wykonaniem transakcji bezgotówkowych dzięki czemu nie zapłacimy za prowadzenie Konta, a dodatkowo nie będzie żadnych limitów przy wypłatach z bankomatów, ani żadnych dodatkowych warunków aby używać bezpłatnie karty do konta. Zwrócę też uwagę na to, że obsługa Kont Freemium i Premium jest całkowicie nieopłacalna bezpośrednio w Placówkach, dlatego założenie tych Konto powinny rozważyć osoby mobilne, które albo korzystając z rachunków przez Internet albo przez aplikację na telefonie. W innym wypadku to się nie będzie opłacać.

OTWÓRZ KONTO FREEMIUM LUB PREMIUM - ZŁÓŻ WNIOSEK

Jeżeli opisana przez nas oferta rozwiała Twoje wątpliwości i podoba Ci się to co robimy, pomóż nam w dalszym rozwoju. Skorzystaj z oferty klikając w formularz poniżej. ?

PORÓWNANIE WYBRANYCH OPŁAT I PROWIZJI

[table id=19 /]

Dodatkowe korzyści z Kontem Freemium lub Premium

 

MONEYBACK

5% zwrotu wartości zakupów, czyli 25 zł miesięcznie z Kontem Premium i 15 zł miesięcznie z Kontem Freemium

BONUS 20% ZA DOŁADOWANIA

Zasilenie konta o wartości 20% kwoty doładowania telefonu na kartę posiadanego w T-mobile lub Heyah

DO 120 ZŁ W PORMOCJI

10 zł przez 12 miesięcy za wskazanie numeru telefonu na kartę do autoryzacji zleceń w bankowości elektronicznej

Największą zachętą do założenia jednego z wyżej opisanych Kont jest usługa moneyback (5% zwrotu za zakupy kartą przez 6 miesięcy), dzięki której zyskujemy z rachunkiem Freemium maksymalnie 15 PLN miesięcznie pod warunkiem, że w danym miesiącu rozliczymy transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę minimum 200 PLN. Żeby otrzymać maksymalny zwrot 15 PLN powinniśmy wydać w danym miesiącu 300 PLN. Zakładając, że co miesiąc będziemy aktywnie korzystać z karty i otrzymywać 15 PLN zwrotu, możemy zarobić 90 zł. Nieco większy zwrot daje nam Konto Premium, ponieważ aż 25 PLN miesięcznie pod warunkiem, że w danym miesiącu rozliczymy transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę minimum 500 PLN. Jest to też warunek, aby konto było bezpłatne, więc nie powinno być trudności w wykonaniu tych transakcji. Na samej usłudze moneyback możemy zarobić przez 6 miesięcy z Kontem Premium 150 zł.

Ponadto Posiadacze telefonów na kartę w T-mobile i Heyah mogą otrzymać dodatkowe środki na usługi mobilne, ponieważ dostają gratis w postaci 20% doładowania telefonu. Dla przykładu, jeżeli doładowujecie swoje konto kwotą 50 PLN to 10 PLN otrzymujecie gratis. Bonusy przysługują za doładowanie telefonu kwotą od 5 PLN do 500 PLN. Premia zasila naszą kartę telefoniczną w przeciągu 72h od momentu dokonania doładowania i oczywiście przyznawana jest za każdym razem gdy chcemy doładować telefon. Zgodnie z regulaminem promocja trwa do 30.09.2017 r.

Jest jeszcze jedna promocja, która trwa do 31.07.2017 r. i polega na otrzymaniu 10 PLN premii miesięcznie m.in za wskazanie naszego numeru telefonu na kartę z T-mobile lub Heyah do autoryzacji zleceń w bankowości elektronicznej. Łącznie na tej promocji możemy zarobić do 120 PLN za całe 12 miesięcy. Więcej o warunkach jakie trzeba spełnić przeczytacie w recenzji Masz telefon w T-Mobile? Założ Konto w TMUB i obniż swoje rachunki nawet o 120 zł.

PRZYDATNE DOKUMENTY

Regulamin promocji 5% zwrotu za zakupy (Moneyback)

Regulamin promocji 20% za doładowania telefonu

Tabela opłat i prowizji TMUB

Regulamin promocji „10 zł doładowania za korzystanie z T-mobile usługi bankowe”

Jeszcze na sam koniec, chciałabym Was uczulić na pewną rzecz. Jeżeli odwiedzacie stronę T-mobile Usługi Bankowe to dokładnie weryfikujcie informacje jakie na tej stronie się pojawiają. Ja przy pisaniu recenzji tych dwóch Kont, też prawie dałam się nabrać, ponieważ Bank wymienia jako benefity promocje, których już nie ma. Np.: promocja 50 zł w prezencie za korzystanie z konta, która skończyła się 31.01.2017 r. Bardzo możliwe, że ona wróci i dlatego strona nie została zaktualizowana, ale zawsze warto sprawdzić datę w regulaminie.