Kantor, kantory wymiany walut Włodawa

We wschodniej części kraju, w województwie lubelskim, położona jest Włodawa. Z czasów historycznych o Włodawie wiemy niewiele. Istniała jako jeden z grodów Księstwa halicko-wołyńskiego już w XIII w., jednak na jej temat wszystkie źródła historyczne milczą aż do połowy XV w. Włodawą w XVI w. władali Leszczyńscy i za ich czasów miasto zaczęło się rozwijać. Niestety w 1648 r. Włodawa została spustoszona przez wojska Chmielnickiego.

Spośród nielicznych zabytków, do naszych czasów zachowały się: barokowy kościół św. Ludwika, cerkiew prawosławna pw. Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy, Wielka Synagoga oraz tzw. „Czworobok”, kwadratowy budynek z dziedzińcem pośrodku.

Bliskość granicy z Białorusią sprawia, że mieszają się tutaj narodowości, kultura i tradycja. W związku z faktem, iż Włodawa jest miastem granicznym zdecydowanie nie mogło tutaj zabraknąć kantorów Włodawa, w których spontaniczni przyjezdni zza wschodniej granicy mogliby dokonać wymiany walut. Osobom, które wybierają się za granicę, również przyda się informacja, gdzie na terenie Włodawy umiejscowione są kantory Włodawa. Te i inne informacje znajdziecie na naszej stronie.

Kantor, ulica, miasto
Euromax Krzysztof Prucnal, Rynek 23, Włodawa
Kantor wymiany walut, Księcia Sanguszki 4, Włodawa

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa lubelskiego: Kantory Lublin, Kantory Zamość, Kantory Chełm, Kantory Biała Podlaska, Kantory Puławy, Kantory Świdnik, Kantory Kraśnik

 

Polecamy