Kantor, kantory wymiany walut Głubczyce

Głubczyce położone są na Płaskowyżu Głubczyckim, nad rzeką Psiną w województwie opolskim. Pochodzenie i nazwa miejscowości nie są do końca jasne. Istnieje wiele teorii, wśród których nazwa miasta miałaby się wywodzić od różnych słów, m.in.: „lubić”, „głupi”, „głęboki” czy też „gołąb”. W związku ze sporym rozdźwiękiem pomiędzy tymi słowami, etymologia nazwy nie została do dnia dzisiejszego wyjaśniona.

Również ilość zabytków w Głubczycach jest imponująca. Już sam układ urbanistyczny został wpisany na listę zabytków. Znalazł się na niej również ratusz miejski, budynek sądu, cmentarz żydowski, zespół klasztoru franciszkanów, więzienie oraz tutejsze kościoły.

Ciekawym wydarzeniem są Dni Głubczyc, podczas których mają miejsce koncerty, przedstawienia oraz zawody sportowe. Przed zakończeniem roku szkolnego odbywają się również Licealia, które rozpoczynają się korowodem młodzieży szkolnej.

Szukając w mieście kantorów Głubczyce można stracić orientację w terenie, dlatego warto zajrzeć do naszej bazy, w której jak na dłoni podane są wszystkie dane adresowe poszczególnych kantorów w Głubczycach wraz z umiejscowieniem ich na mapie.

Kantor, ulica, miasto
Dukat s.c. Kantor wymiany walut, Koszarowa 2a, Głubczyce
Naumczyk Ewa. Kantor wymiany walut, Moniuszki 11A/a, Głubczyce
Sikorski Zbigniew. Kantor Wymiany Walut., Moniuszki 11b/a, Głubczyce

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa opolskiego: Kantory Opole, Kantory Kędzierzyn-Koźle, Kantory Nysa, Kantory Brzeg, Kantory Kluczbork, Kantory Krapkowice, Kantory Strzelce Opolskie

 

Polecamy