Wczoraj na blogu pojawiły się 3 recenzję dotyczące darmowego Konta Optymalnego w Banku BGŻ BNP Paribas. Każda z nich jest połączeniem promocji „Mobilna premia”, o której Bank informuje na swojej stronie oraz dodatkowych promocji, które powstały dzięki współpracy Banku i Organizatora promocji Ad Astra. Do wyboru mamy więc następujące kombinacje:

Można więc powiedzieć, że promocja „Mobilna premia” to taka oferta bazowa, do której następnie wybieramy sobie jedną z dodatkowych opcji i musimy się zdecydować, co poza zwrotem 300 zł chcemy otrzymać? Czy ma to być voucher do H&M, czy może voucher do Ikea, czy po prostu kolejne 100 zł premii w gotówce? Oczywiście nie może być tak, że wybierzesz wszystkie trzy opcje – konieczne będzie tutaj wybranie jednej oferty extra do promocji bazowej „Mobilna premia”.

4 promocje, jedno Konto

Czy może to ta sama promocja?

ZACZNIJMY OD TEGO

czy Konto Optymalne na pewno jest darmowe?

Konto Optymalne to rachunek prowadzony bezpłatnie. Wiele czynności związanych z jego prowadzeniem również pozostaje bez opłat, przez co spokojnie możemy powiedzieć, że to rachunek darmowy. Bank w zamian za zawarcie umowy o Konto Optymalne nie nalicza opłat i prowizji za wydanie i korzystanie z Karty debetowej, za przelewy internetowe, za wyciągi elektroniczne, za sprawdzenia salda w bankomacie, za realizację zelecenia stałego i polecenia zapłaty. Bezpłatnie możesz pobierać gotówkę z bankomatów BGŻ BNP Paribas i Planet Cash w Polsce. Wypłaty z pozostałych bankomatów to koszt 5 zł. Zgodnie z Tabelą Opłat i Prowizji bezpłatne są również wypłaty z bankomatów zagranicą, o ile korzystasz z bankomatów grupy BNP Paribas lub Global Alliance, ale tutaj warto uważać na przewalutowanie. Tych czynności, które są darmowe  jest oczywiście więcej – ja wymieniłam kilka podstawowych, z których większość z nas korzysta.

Za co w takim razie zapłacimy? Za przelew natychmiastowy, który każdorazowo kosztuje nas 5 zł, za powiadomienia SMS, które nie są kodem autoryzacyjnym – oznacza to, że każdorazowo kiedy np. zmieni się nasze saldo i chcielibyśmy otrzymać powiadomienie SMS to zapłacimy za nie 0,2 gr. Nie jest to opcja obligatoryjna, więc Twoja decyzja , czy chcesz z niej skorzystać i za nią zapłacić. Ja powiadomienia z Banków, w których trzymam środki otrzymuję, albo w formie SMS, albo poprzez bankowość mobilną. A o tym, dlaczego jest to istatne i czy warto takie powiadomienia posiadać, pisałam już kiedyś na blogu, o tutaj. Za co jeszcze Bank obciąży nas opłatą? Np. za zlecenie przelewu, zlecenie stałe czy polecenie zapłaty wykonane w Placówce Banku, Bank obciąży nas kwotą 6 zł. Warto więc Konto obsługiwać online, poprzez Bankowość mobilną lub elektroniczną i mieć gwarancję, że operacje jakie wykonujesz nic Cię nie kosztują 🙂

Promocja „Mobilne Konto”, która daje możliwość uzyskania zwrotu środków za transakcje mobilne, nieco różni się od poprzednich edycji, które możesz znać, lub chociaż kojarzyć, ponieważ wczesniej środki można było otrzymać jedynie za zakupy kartą. W tej edycji jest o wiele prościej i już wyjaśniam dlaczego. Bank będzie premiował prawie każdą Twoją operację wykonaną w aplikacji moblnej Banku GOmobile (wyłączone są jedynie transakcje Blik i zakładanie lokat), transakcje Android Pay i transakcje MasterPass. Kwota zwrotu od jednej transakcji to 1 zł, maksymalny zwrot jaki możesz otrzymać w miesiącu to 25 zł (więc konieczne będzie wykonanie conajmniej 25 transakcji), a rocznie daje to aż 300 zł. Warunki są dwa:

 • po pierwsze minimalna kwota transakcji jaką wykonasz, musi wynieść 1 zł 🙂
 • po drugie, wykonując operacje przez aplikację mobilną GOmobile, możesz wykonać przelew i tutaj pojawia się ograniczenie: „W przypadku kilku Transakcji Aplikacją Mobilną GOmobile wykonanych na ten sam rachunek beneficjenta w tym samym miesiącu kalendarzowym Premia wypłacana jest tylko za pierwszą transakcję”. Oznacza to, że jeżeli chcesz wykonać 25 przelewów na to samo konto w banku zewnętrznym to Bank zapłaci Ci tylko za jeden przelew. Najlepiej więc przelać po 1 zł na różne swoje Konta, a później kolejne 1 zł na konta najbliższej rodziny, czy znajomych. I już 🙂

I to jest właśnie ta podstawowa edycja promocji – przyznasz, że fajna? 🙂 A do tego, te same zasady pojawiają się w 3 kolejnych edycjach z dodatkowymi nagrodami. Pewnie zastanawiasz się, którą z nich najlepiej wybrać? Zasady tych promocji zebrałam poniżej, żebyś w łatwy sposób mógł zestawić ze sobą czynności, które są wspólne – czyli terminy przystąpienia, określenie kto może do tych promocji przystąpić, i w jaki sposób zawrzeć umowę – krok po kroku. Dodatkowo po warunkach, które należy spełnić zauważysz czym te promocje różnią się od siebie, a to powinno znacznie ułatwić Ci podjęcie decyzji.

 

Mobilne Konto + bonus

Czym te promocje różnią się od siebie?

Stylowe Konto
400 zł

100 zł do wykorzystania w H&M + 300 zł zwrotu za transakcje

Konto dla domu
400 zł

100 zł do wykorzystania w IKEA + 300 zł zwrotu za transakcje

W drogę z Kontem
400 zł

100 zł premii w gotówce +
300 zł zwrotu za transakcje

To co łączy wszystkie trzy promocje, to okres przystąpienia i termin podpisania umowy, oraz definicja uczestnika – czyli osoby, która konto może otworzyć. Identyczce są również zasady co do samego otwarcia konta:

Z promocji skorzysta każdy, kto nie był posiadaczem ani współposiadaczem Konta Osobistego w BGŻ BNP Paribas
(a także w BGŻ S.A. oraz BNP Paribas Bank Polska S.A.) w okresie 3 lat licząc od momentu przytapienia do promocji. Rejestracja i złożenie wnsioku o konto jest możliwe w okresie od 26.10.2017 r. do 22.12.2017 r. Umowę należy podpisać do dnia 12.01.2018 r.

Jak przystąpić do promocji i zawrzeć umowę z Bankiem:

 1. Do dnia 22.12.2017 r. zarejestrować się w promocji korzystając z dedykowanej strony promocji online, wskazując w formularzu rejestracyjnym swoje dane i zaznaczając zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez organizatora
  (Ad Astra), oraz zgodę na zwolnienie Banku z tajemnicy bankowej
 2. Po wypełnieniu formularza przejść na stronę na stronę banku (klikajac w przycisk „Otwórz Konto”) i złożyć wniosek o Konto Optymalne wraz z kartą debetową. We wniosku koniecznie będzie zaznaczenie, że chcesz otrzymywać od Banku dokumenty drogą elektroniczną (we wnsioku o konto jest to punkt 4)
 3. Do dnia 12.01.2018 r. podpisać umowę o Konto
Różnica pojawia się przy warunkach, jakie należy spełnić, aby otrzymać nagrody, ale jak sam widzisz nie znacznie, ponieważ warunki dla promocji Stylowe Konto i Konto dla domu są identyczne.

W styczniu 2018 r. wykonaj następujące operacje:

 • zaksięguj na Koncie Optymalnym wpływy na kwotą minimum 1000 zł. Wpływ NIE musi być uznaniem z tytułu wynagrodzenia. Możesz np. przelać środki z innego swojego Konta prowadzonego w banku zewnętrznym
 • dokonaj transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę 300 zł. Transakcje należy wykonać przy użyciu Karty (w tym Transakcje AndroidPay oraz Transakcje MasterPass)
 • zaloguj się do bankowości elektronicznej Pl@net

Tutaj masz do spełnienia tylko jeden warunek:

W okresie od stycznia do marca 2018 r. rozlicz 5 bezgotówkowych transakcji na stacjach benzynowych na dowolną kwotę. Transakcje bezgotówkowe muszą odpowiadać kodom MCC: 5542, 5541 lub 5983. Transakcje mogą zostać wykonane Kartą do konta, AndroidPay, lub MasterPass.

Ostatecznie różnica pojawia się również w datach przekazania przez organizatora premii czy nagrody. Tutaj uwaga, ponieważ  w przypadku promocji „W drogę z Kontem” i „Konto dla domu” konieczne będzie wykonanie przez Ciebie jeszcze jednego kroku!
 • Do dnia 16.02.2018 r. zostaniesz poinformowany mailowo o spełnieniu warunków promocji.
 • Do dnia 12.03.2018 r. otrzymasz voucher w wiadomości SMS.
 • Voucher należy wykorzystać jednorazowo, do dnia 01.02.2020 r. Możesz wykorzystać go w sklepach stacjonarnych lub internetowych.
 • Do dnia 14.02.2018 r. zostaniesz poinformowany mailowo o spełnieniu warunków promocji.
 • W wiadomości znajdziesz link, który przeniesie Cię na stronę promocji. Zaloguj się na niej do dnia 26.02.2018 r. i wskaż adres pocztowy
 • Bon 100 zł do wykorzystania w IKEA zostanie wysłany do Ciebie listem poleconym maksymalnie do dnia 28.02.2018 r.
 • Do dnia 18.04.2018 r. zostaniesz poinformowany mailowo o spełnieniu warunków promocji.
 • W wiadomości znajdziesz link, który przeniesie Cię na stronę promocji. Zaloguj się na niej do dnia 26.04.2018 r. i wskaż numer konta do wypłaty premii
 • Premia 100 zł wpłynie na Twoje Konto najpóźniej w dniu 30.04.2018 r.

Jak zapewne zauważyłeś w przypadku Promocji Stylowe Konto i Konto dla Domu warunków jest więcej. Ale z kolei w promocji W drogę z Kontem, konieczne jest rozliczenie transakcji na stacjach beznzynowych, a nie wszyscy mają możliwość takie operacje wykonać. Jeżeli zdecydujesz się na voucher 100 zł do H&M, albo na voucher 100 zł do Ikea to może okazać się, że korzystasz już z tak wielu promocji w jednym czasie, że nie będziesz w stanie spełnić warunków promocji, jakimi są zasilenie konta kwotą 1000 zł, czy transakcje bezgotówkowe na kwotę 300 zł. Masz dwie opcje do wyboru. Albo raz jeszcze spojrzeć na warunki wszystkich promocji, z których obecnie korzystasz i zastanowić się, jak rozplanować spełnianie ich wszystkich, żeby jednak do promocji przystąpić, albo możesz też skorzystać z samodzielnej promocji „Mobilne Konto” i postawić na 25 różnych przelewów – każdy o wartości 1 zł.

W związku z tym, że Konto Optymalne jest bezpłatne, podobnie jak wydana do niego Karta, to nie poniesiesz za nie żadnej opłaty. Korzystając wyłącznie z promocji „Mobilne Konto” nie powinieneś mieć też problemów ze spełnieniem warunków promocji – pamiętaj, że musisz wydać jedynie 25 zł, aby otrzymać 25 zł zwrotu miesięcznie. Możesz wykonywać przelewy na różne rachunki – o wartości 1 zł każdy, możesz dokonać jakiś płatności na minimum 1 zł każda z nich – np. kupując bułki, gumy do żucia, chleb, masło itp.

Jeżeli postawisz na przelewy i będziesz wykonywał je na konta znajomych czy rodziny, to nie zapomnij, aby odebrać od nich tę symboliczną „złotówkę”. W końcu na promocji masz zarobić, a nie stracić, więc niech nie przyjdzie Ci do głowy, żeby wstydzić się tego, że prosisz kogoś o to, aby oddał Ci Twój 1 zł. Pamietaj, że w skali wszystkich wykonanych przelewów to aż 25 zł. Może też zdarzyć się, że jeden Twój znajomy posiada kilka różnych kont, a to już zmniejsza ryzyko angażowania pozostałych bliskich i pamiętania, komu ile się przelało. A co jeszcze tyczy się przelewów, to nie zapominaj o takich podstawowych, jak opłaty miesięczne: gaz, prąd, czynsz, telefon, Internet, zobowiązania kredytowe i wszystkie inne, jakie opłacasz w każdym miesiącu. Od nich również otrzymasz zwrot 1 zł.

 

Zbyt dużo warunków

A jeśli wiem, że nie uda mi się spełnić wszystkich warunków promocji?

NOWE TECHNOLOGIE

Co to jest aplikacja GOmobile, Android Pay i MasterPass?

GoMobile to nowa aplikacja mobilna Banku BGŻ BNP Paribas, która umożliwi Ci zarządzanie swoim kontem lub kontami / produktami z telefonu komórkowego. Jej obsługa nie powinna sprawiać Ci żadnych trudności – większość aplikacji mobilnych jest dość intuicyjna i szybko znajdziesz w niej najbardziej interesujące Cię funkcje. W aplikacji możesz wykonywać przelewy, zakładać lokaty, a nawet monitorować stan konta na ekranie głównym bez logowania się – możesz wybrać kwotę, lub procent środków znajdujących się na Twoim koncie. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników lubiących nowinki techniczne dodam, że do aplikacji można logować się przy użyciu palca 🙂

Android Pay to aplikacja, dzięki której możesz zbliżeniowo płacić swoim telefonem. Aplikacja daje możliwość podpięcia wszystkich Twoich kart do jednego miejsca i to nie tylko kart kredytowych czy debetowych. W Android Pay możesz podpiąć także karty lojalnościowe lub podarunkowe. Płacąc za zakupy, wybierasz kartę, którą chcesz zapłacić za pomocą Android Pay i po prostu zbliższa telefon do terminala. Jeżeli kwota transakcje jest większa niż 50 zł konieczna będzie autoryzacja pinem – oczywiście tym, który nadałeś karcie. Obecnie z aplikacji Android Pay korzysta 8 Banków: Alior Bank, BZWBK, Eurobank, mBank, Nest Bank, Orange Finanse, T-mobile Usugi Bankowe i oczywiście BGŻ BNP Paribas. Więcej szczegółów o samej aplikacji Android Pay znajdziesz na stronie Android.com oraz na stronie Banku. Aplikację Android Pay pobierzesz 

MasterPass to portfel elektroniczny od MasterCard – dosłownie. Do portfela, który nosisz w plecaku, torebce cz kieszeni wkładasz zawsze wszystkie swoje karty. I tak samo działa MasterPass – rejestrujesz się na stronie MasterCard, podpinasz swoje karty i nie musisz nosić przy sobie fizycznie portfela. W odróżnieniu od Android Pay, który daje Ci swobodę w płatnościach telefonem w punktach stacjonarnych, MasterPass pozwala Ci płacić za zakupy w sklepach internetowych, oznaczonych logiem #masterpass. Więcej informacji znajdziesz na stronie MasterPass, i na stronie Banku. Warto też dodać, że płacąc za zakupy online z wykorzystaniem MasterPass, bardzo często można załapać się na różnego rodzaju promocje, które obniżają wartość obecnych lub przyszłych zakupów w danym sklepie internetowym.

PRZYDATNE DOKUMENTY

Regulamin promocji Stylowe Konto

Regulamin promocji Konto dla domu

Regulamin promocji w drogę z kontem

Regulamin promocji „Mobilna Premia”

Taryfa Prowizji i Oplat Rachunkow bankowych

 

DO ZAKOŃCZENIA PROMOCJI POZOSTAŁO:

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)