Bank Pocztowy wielu z nas nie kojarzy się dobrze, ponieważ ściśle utożsamiamy go z Pocztą. Długie, niekończące się kolejki, zaginione przesyłki i listonosz zostawiający awizo pomimo, że cały dzień jesteś w domu. Poniekąd słusznie, poza tym kto dziś opłaca rachunki na poczcie? Większość z nas korzysta już z dobrodziejstw XXI wieku i w zasadzie większość formalności jest w stanie załatwić przez Internet – szybko i wygodnie. Nic więc dziwnego, że Bank Pocztowy kusi promocją, a nawet dwiema, w których mamy do zdobycia 240 zł zwrotu za płatności Kartą z wybranej kategorii zdrowie, kultura oraz sport i rekreacja, o czym pisałam Wam już na początku roku, oraz do 360 zł zwrotu za opłacone rachunki. Obie te promocje łączą się ze sobą, więc łącznie można zdobyć aż 600 zł rocznie, czyli całkiem sporo.

Kto może skorzystać z promocji?

Z promocji skorzystają obecni i nowi Klienci Banku. Warunkiem na przystąpienie zarówno do jednego jak i do drugiego programu, jest posiadanie Bliskiego Konta Pocztowego lub Pocztowego Konta bez Ograniczeń wraz z Kartą debetową oraz wyrażone zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych i wyrażone zgody na otrzymywanie informacji handlowych.

Okres przystąpienia do promocji

Promocja Same Korzyści ze zwrotem do 240 zł trwa od 01.02.2017 r. do 31.12.2017 r., ale Bank już teraz informuje o jej przedłużeniu i wprowadzeniu II edycji, która będzie trwała od 01.01.2018 r. Promocja „Pocztowe korzyści” ze zwrotem za rachunki do 360 zł trwa od 17.07.2017 r. do odwołania.

„Pocztowe korzyści” – do 360 zł zwrotu za rachunki 

Program „Pocztowe korzyści” dotyczy płatności bezgotówkowych kartą za towary i usługi (w tym rachunki) dokonanych w placówkach poczty polskiej (wyłączone są agencje pocztowe) oraz za pośrednictwem portalu Envelo. Miesięczny zwrot to 10% transakcji, co przekłada się na miesięczną premię w wysokości 30 zł. Żeby otrzymać maksymalny zwrot miesięczny, Twoje rachunki czy inne zakupy na poczcie, lub przez Envelo.pl muszą wynieść 400 zł.

„Same Korzyści” – 240 zł zwrotu za zdrowie, kulturę, sport i rekreację

Program „Same korzyści” jest bardzo podobny do programu „Pocztowe korzyści”, z tą różnicą, że premiowane są inne transakcje. O tym programie pisaliśmy Wam dokładnie we wcześniejszej recenzji. Bank będzie dokonywał zwrotu (5% wartości transakcji bezgotówkowych kartą, maksymalnie 20 zł miesięcznie) z jednej wskazanej przez Ciebie kategorii:

  • Zdrowie płatności w aptekach (akceptowane kody MCC: 5122, 5912)
  • Kultura płatności w kinach, teatrach, muzeach, operach, filharmonii (akceptowane kody MCC: 7832,7922,7929 ) lub
  • Sport i Rekreacja płatności w sklepach sportowych, sklepach rowerowych/serwisach, pływalniach, basenach, parkach wodnych, parkach rozrywki, atrakcje turystyczne, obiektach i klubach sportowych oraz fitness, obozach sportowych i rekreacyjnych, stokach narciarskich, szkołach tańca (akceptowane kody MCC: 5655, 5940, 5941, 5998, 7991,7996, 7998, 7999, 7032, 7911, 7941,7997)

W trakcie trwania promocji, możesz dowolnie zmienić kategorię, za którą otrzymujesz zwrot. Premia będzie wypłacana do 15-go dnia miesiąca następującego po rozliczeniu transakcji. Jeżeli transakcje rozliczysz w październiku, to do 15.11 otrzymasz zwrot itd.

Dobra wiadomość jest taka, że jeżeli uczestniczysz już w pierwszej edycji tego programu, to do drugiej zostaniesz zakwalifikowany automatycznie. Nie wymaga to dodatkowych działań, chyba że chcesz z promocji zrezygnować.

Aby mieć prawo do zwrotów w promocji „Same korzyści” Bank wymaga, żebyś:

  • miał wyrażone zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych oraz zgody na otrzymywanie informacji handlowych
  • rozliczył w danym miesiącu kalendarzowym transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę 300 PLN
  • zasilił Konto kwotą 1000 PLN, przy czym środki nie mogą pochodzić z rachunków Banku Pocztowego

Na co zwrócić uwagę?

Jest jeden mały haczyk, na który łatwo się naciąć podczas zawierania umowy i przystępowania do promocji. W promocji „Same Korzyści” możesz wybrać Kartę debetową do Konta MasterCard lub VISA. W programie „Pocztowe Korzyści” możesz wybrać jedynie  MasterCard wydawaną przez Bank z logo Poczty Polskiej. Aby skorzystać z dwóch promocji jednocześnie najbezpieczniej wybrać od razu Kartę Mastercard z logo Poczty Polskiej.

Ważne jest również, aby do momentu wypłacania premii przez Bank, albo chęci uczestniczenia w programie, nie rezygnować z Karty, z Konta i przez cały czas mieć wyrażone zgody marketingowe.

Ile kosztuje Konto w Banku Pocztowym? 

W promocji możesz otworzyć dwa Konta: Pocztowe Konto bez Ograniczeń lub Bliskie Konto Pocztowe. Otwarcie Pocztowego Konta bez Ograniczeń jest całkowicie nie opłacalne – kosztuje nas 15 PLN miesięcznie w zamian za bezpłatne przelewy, bankomaty i obsługę w Placówkach. Lepszym rozwiązaniem wydaje się Bliskie Konto Pocztowe, za którego prowadzenie bank nie będzie pobierał opłaty pod warunkiem, że rozliczysz w miesiącu transakcje bezgotówkowe na kwotę 300 zł. Ten sam warunek należy spełnić, aby posiadać bezpłatną kartę debetową. Wypłata gotówki z bankomatów to koszt 2 zł od każdej operacji, przy czym od 17.07.2017 r. do dnia 31.12.2017 r.  opłata za wypłatę gotówki z bankomatów sieci PlanetCash dokonana przy użyciu karty Mastercard nic Cię nie kosztuje.

Gdyby nie fakt ponoszenia opłat związanych z kontem, można by uznać, że promocja jest całkiem opłacalna. Ale podobne ze zwrotem środków znajdziesz również w Alior Banku z Kontem Jakże Osobistym, w BZWBK z Kontem Jakie Chcę, czy w Millennium Banku uczestnicząc w programie poleceń.

PRZYDATNE DOKUMENTY

Regulamin programu „Same Korzyści”

Regulamin Programu „Same Korzyści – II edycja”

Programu „Pocztowe Korzyści”

Tabela Opłat i Prowizji Bank Pocztowy