O Alior Banku pisaliśmy Wam ostatnio przedstawiając dwie recenzję: Konta Jakże Osobistego, którego główną zaletą jest możliwość dopasowania go do swoich potrzeb pod względem braku opłat za wybrane czynności, bądź wybranie dodatkowych korzyści, np.: zwrotu za zakupy telefon. Drugą recenzją było oszczędnościowe Konto Lokacyjne, które porównywalnie do Millennium Banku daje oprocentowanie 2,5% w skali roku, dla kwoty do 100 000 zł, przez okres 4 miesięcy. Dodatkową zaletą Konta oszczędnościowego jest to, że po upływie czterech miesięcy można je zamknąć i ponownie otworzyć, przystępując ponownie do tej samej promocji.

Alior Bank nie zapomina również o Klientach firmowych, proponując premię na poziomie 1500 zł za otwarcie iKonta Biznes. Jest to obecnie jedna z większych premii, jaką możesz uzyskać prowadząc swoją własną działalność gospodarczą.

Kto może skorzystać z promocji?

Promocja jest skierowana do nowych Klientów Banku, prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, którzy nigdy wcześniej nie posiadali w Banku żadnego produktu dla przedsiębiorców lub innych podmiotów, nieprowadzących działalności gospodarczej, np. zrzeszenia, czy stowarzyszenia.

Okres przystąpienia do promocji

Promocja trwa od 29.06.2017 r. do odwołania.

Warunki promocji – co zrobić, aby otrzymać premię?

Zasadnicze pytanie, jakie nasuwa się przy analizowaniu czynności, za które Bank wypłaca premię, to czy faktycznie realne jest otrzymanie aż 1500 zł. W moim odczucie niewiele osób będzie miało szansę zdobyć maksa, ale to wszystko zależy od tego jaki rodzaj działalności prowadzisz i jakie są Twoje dochody. Poza tym warto też pamiętać, że z otrzymanej premii należy rozliczyć się z Urzędem Skarbowym.

Zacznijmy od przystąpienia do promocji, gdzie w pierwszej kolejności konieczne będzie złożenie wniosku o iKonto Biznes za pośrednictwem dedykowanej strony promocji i zaakceptowanie regulaminu promocji. Umowę możesz podpisać za pośrednictwem kuriera lub online. Jeżeli wybierzesz zawarcie umowy online konieczne będzie wykonanie przelewu weryfikacyjnego z Twojego konta prywatnego prowadzonego w Alior Banku lub w innym Banku. Ważne żeby dane adresowe w Banku, z którego będziesz wykonywał przelew, były identyczne jak dane wskazane we wniosku o otwarcie iKonta Biznes.

Wypłata premii

Bank będzie przyznawał premię za 8 różnych czynności. Maksymalna premia miesięczna jaką można uzyskać za wykonanie określonych przez Bank czynności to 155 zł miesięcznie, jednak premia miesięczna, które będzie Ci należna może wynieść maksymalnie 125 zł. Poniżej znajdziesz informacje za co dokładnie otrzymasz premię i czy dana operacja będzie Cię coś kosztować:

Premiowane operacje
i czynności

Informacje
dodatkowe

Stawka premii miesięcznie

Koszt za daną czynność,
zgodnie z TOiP

Przelew do ZUSPremia za pierwszy w miesiącu przelew do ZUS, jeśli zostanie wykonany na kwotę min. 250 zł

25 zł


0 zł

Przelew do USPremia za pierwszy w miesiącu przelew do US, jeśli zostanie wykonany w kwocie min. 500 zł

25 zł


0 zł

Przelew SEPAPremia za pierwszy w miesiącu przelew SEPA, jeśli zostanie wykonany kwocie min. 100 EUR

10 zł

0 zł dla pierwszych 5 przelewów w
miesiącu; 5 zł – 6 i każdy kolejny
Przelew natychmiastowyPremia za pierwszy w miesiącu przelew
natychmiastowy, jeśli zostanie wykonany w kwocie min. 500 zł

10 zł

0 zł dla pierwszych 5 przelewów w
miesiącu; 10 zł – 6 i każdy kolejny
Transakcje kartąPremia za zrealizowanie i rozliczenie w danym miesiącu kalendarzowym transakcji bezgotówkowych w kwocie min. 500 zł kartą
lub kartami wydanymi do Rachunku


10 zł

Korzystanie z karty jest bezpłatne pod warunkiem wykonania przez Klienta i rozliczenia przez Bank co najmniej 4 transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu. W pozostałych przypadkach opłata - 8 zł.
Skorzystanie z oferty
terminali za
pośrednictwem Alior
Banku
Premia za skorzystanie z oferty terminali naliczana jeżeli na Twój Rachunek w danym miesiącu kalendarzowym wpłynie kwota min. 5000,00 zł z tytułu przetworzenia transakcji kartowych, pochodzących z uznań na terminalach First Data Polska

10 złn/d

Skorzystanie z oferty kas
fiskalnych za
pośrednictwem Alior
Banku
Premia za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku naliczana jeżeli na Twój Rachunek wpłynie bonusowy przelew z PCKF w kwocie 100 zł

5 złn/d

Premia za
średniomiesięczne saldo
na Rachunku Uczestnika
do 2500,00 zł

0 zł


Zgodnie z Regulaminem promocji Od dnia przystąpienia do Promocji, miesięczna opłata za prowadzenie rachunku iKonto Biznes wynosi 0 zł.
od 2 500,01 zł do 10 000,00 zł

5 zł

od 10 000,01 zł do 25 000,00 zł

15 zł

od 25 000,01 zł do 50 000,00 zł

30 zł

od 50 000,01 zł

60 zł

Bank wypłaci premię maksymalnie do ostatniego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełnisz warunki. Premia będzie przez Alior wypłacana przez okres 12 miesięcy. Maksymalnie możesz otrzymać w miesiącu 125 zł, a rocznie 1500 zł. Jeżeli chodzi o spełnianie warunków, to nie ma konieczności wykonywania wszystkich czynności, ale im więcej operacji zrealizujesz tym premia będzie większa.

OTWÓRZ IKONTO BIZNES Z PREMIĄ DO 1500 ZŁ

Jeżeli opisana przez nas promocja rozwiała Twoje wątpliwości i podoba Ci się to co robimy, pomóż nam w dalszym rozwoju. Skorzystaj z oferty klikając w formularz poniżej. 🙂
To na co należy zwrócić uwagę – taki mały haczyk, to fakt iż miesiąc, w którym podpiszesz umowę jest już miesiącem przystąpienia do promocji i już w tym miesiącu należy spełniać warunki aby otrzymać premię. Jeżeli więc planujesz otworzyć Konto pod koniec miesiąca musisz liczyć się z tym, że szanse na spełnienie powyższych warunków są małe, a więc premia za jeden miesiąc może być bardzo mała, bądź może nie być jej wcale. Najlepiej poczekać więc do początku nowego miesiąca, co też jest ryzykowane, ponieważ promocja nie ma daty zakończenia, więc może przez Bank zostać odwołana w każdym momencie.

Jeżeli chodzi o transakcje bezgotówkowe kartą do konta to nie są uwzględniane te, których kod MCC jest równy:

  • 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne;
  • 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska);
  • 4111, określający m.in. usługi transportowe,
  • 6012, określający instytucje finansowe;
  • 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych,
  • 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
  • 4829, określający internetowe przekazy pieniężne.
  • 4900, określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne

Na koniec zaznaczę jeszcze, że w związku z promocją prowadzenie Konta jest bezpłatne.

PRZYDATNE DOKUMENTY

Regulamin promocji 1500 zł dla firm

Tabela opłat i prowizji iKonto Biznes