Pod koniec września pojawiły się wyniki Rankingu Przyjazny Bank „Newsweeka” 2017. Co to w ogóle jest i o co w tym wszystkim chodzi? W końcu każdy bank na hasło „Newsweek” staje na baczność i wyrywa sobie włosy z głowy. Chodzi przecież o to, żeby wypaść jak najlepiej. Coś o tym wiem, bo jako były pracownik banku doświadczyłam tego na własnej skórze.

Co roku Banki są oceniane w 4 konkretnych kategoriach: bank dla Kowalskiego, bankowość hipoteczna, bankowość mobilna i bankowość internetowa. Podczas akcji audytorzy odwiedzają kilkaset placówek bankowych jako „tajemniczy klienci”, żeby zbadać jakość obsługi Klienta, czas wykonywanych transakcji, uprzejmość i cierpliwość pracowników, działanie systemów mobilnych i internetowych, innowacyjność, czy atrakcyjność oferty danego banku. W tym roku zdecydowanymi liderami są Getin Noble Bank, Millennium Bank i Alior Bank:

Bank dla kowalskiego

1. Bank Millennium
2. Alior Bank
3. Getin Bank

Bankowość Internetowa

1. Getin Bank
2. Bank Millennium
3. Alior Bank

Bankowość mobilna

1. Bank Millennium
2. Getin Bank
3. mBank

Bankowość hipoteczna

1. Eurobank
2. Credit Agricole
3. Deutsche Bank

Sprawdźmy, co w liderzy banków dla kowalskiego oraz bankowości mobilnej i internetowej proponują swoim Klientom i czy faktycznie warto skorzystać z ich usług.

Bank Millennium

Niewątpliwie liderem plasującym się na najwyższych pozycjach jest Bank Millennium. Trudno się dziwić, ponieważ oferta Banku Millennium jest całkiem szeroka i spotyka się z uznaniem wielu osób, głównie z uwagi na proponowane produkty i warunki, którym większość jest w stanie sprostać bez większego wysiłku.

W ofercie Banku znajdziemy świetnie oprocentowane Konto Oszczędnościowe, którego pełną recenzję możesz przeczytać na naszym blogu. Ile możesz zarobić? Konto Oszczędnościowe Profit, daje obecnie możliwość ulokowania środków do 100 000 zł dla nowych środków (zaznaczam, dla nowych środków, a nie dla nowych Klientów. Obecni Klienci również mogą z tej promocji skorzystać), które pracują na oprocentowaniu 2,7% w skali roku przez 3 miesiące.

Dodatkowo ofertę wzbogaca Konto osobiste 360°, możliwy do otwarcie również w opcji 360° Student. Ile kosztuje nas to Konto? Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 26 lat lub zaksięgujesz minimum 1000 zł wpływów zewnętrznych miesięcznie i zapłacisz minimum raz w miesiącu kartą do konta lub Blikiem to Konto będzie prowadzone bezpłatnie. Ten sam warunek dotyczy zwolnienia z opłaty za karę, przy czym osoby do 26 roku życia nie muszą zapewniać wpływów na Konto, wystarczy rozliczenie jednej transakcji bezgotówkowej miesięcznie. Podobnie jest z bankomatami. Wszystkie wypłaty z bankomatów Millennium są darmowe bez względu na wiek. Osoby do 26 roku życia za rozliczenie jednej transakcji w miesiącu nie zapłacą za wypłaty we wszystkich bankomatach, a osoby powyżej 26 roku życia nie zapłacą za pozostałe wypłaty w przypadku rozliczenia jednej transakcji bezgotówkowej i wpływu 1000 zł miesięcznie.

Konto osobiste 360° lub 360° Student możesz obecnie otworzyć w promocji i dodatkowo otrzymać 150 zł premii. Warto też wspomnieć o tym, że będąc już posiadaczem Konta w Banku Millennium możesz przystąpić do programu rekomendacyjnego Lubię to polecam i za każde skuteczne polecenie znajomego, czy kogoś z rodziny otrzymać dodatkowe nagrody. Domyślam się, że czasem trudno zmobilizować znajomych do zmiany, szczególnie jeżeli chodzi o umowy finansowe, ale może przekona ich fakt, że oni również będą mogli zacząć polecać, a nagród do wyboru jest sporo:

  • 4 bilety do kina Helios lub Multikino
  • bon o wartości 80 zł do sklepu empik
  • zwrot za zakupy w wysokości 10% miesięcznie przez 3 miesiące (30 zł miesięcznie, co daje nam 90 zł premii)
  • lokata na 4% na 3 miesiące od kwoty 500 zł do 10 000 zł

Dopełnieniem produktów depozytowych może być również Karta Kredytowa Visa czy MasterCard Impresja, lub Visa Alfa. To karty kredytowe, które w przeciągu roku zapewniają nam zwrot środków do 760 zł. Zwrot przysługuje wyłącznie u wybranych partnerów promocji, ale jest ich dość sporo, więc warto zobaczyć w jakich sklepach obecnie premiowane będą Twoje zakupy i rozważyć posiadanie tego „niebezpiecznego produktu bankowego”. Karta może Cię też nic nie kosztować, pod warunkiem, że rozliczysz w miesiącu 5 transakcji  bezgotówkowych na dowolną kwotę. Ja Kartę MasterCard Impresja posiadam i korzystam z niej wyłącznie, kiedy robię zakupy właśnie w konkretnych sklepach, w których wiem, że zwrot otrzymam. Warunek zwolnienia karty z opłaty miesięcznej też nie jest dla mnie straszny, ponieważ zawsze staram się mieć na Karcie jakieś nadpłacone środki i przy okazji mniejszych zakupów płacę kartą, tym samym spełniam warunek posiadania karty bezpłatnie.

OTWÓRZ KONTO 360° LUB 360° STUDENT Z DODATKOWĄ PREMIĄ

Po otwarciu Konta 360° lub 360° Student będziesz mógł otworzyć Konto Oszczędnościowe lub ubiegać się o Kartę Kredytową, a także będziesz miał możliwość przystąpienia do programu poleceń 🙂

Getin Noble Bank

O miłym dla mnie zaskoczeniu, związanym z Getin Bankiem, pisałam Wam całkiem niedawno podczas recenzji nowej promocji z Kontem Oszczędnościowym. Pomimo tego, że Getin wypadł nieco gorzej w rankingu Newsweeka niż Bank Millennium, to miłym zaskoczeniem jest zmiana oferty oszczędnościowej – obecnie Getin Noble Bank oferuje swoim Klientom konto z oprocentowaniem 2,7% w skali roku, dla nowych środków do kwoty 200 000 zł, przez okres 4 miesięcy. Dodatkowo zmianie uległa również oferta Konta Osobistego. Jeżeli nie ukończyłeś 26 lat, lub jeżeli  rozliczysz w danym miesiącu transakcję bezgotówkową kartą na dowolną kwotę nie zapłacisz za prowadzenie rachunku. Bezpłatne są też wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i karta debetowa.

Na duże uznanie zasługuje również program Mój Bank, w którym Getin Noble Bank premiuje Klientów poprzez zwroty środków za określone operacje, co może przełożyć się na premie roczną w wysokości 1000 zł:

  • Zwrot 2% transakcji za polecenie zapłaty z tytułu płatności za rachunki domowe, maksymalnie 30 zł miesięcznie
  • Zwrot 2% wysokości rat kredytów, maksymalnie 30 zł miesięcznie
  • Zwrot 2% transakcji bezgotówkowych wykonanych Kartą Kredytową, maksymalnie 30 zł miesięcznie
  • Zwrot opłaty za usługę SMS Info w Pakiecie Podstawowym
  • Podniesienie oprocentowania na koncie oszczędnościowym o 0,25 pkt % w skali roku

Bardzo sceptycznie podchodzę do kredytów. Oczywiście, jeżeli już je masz, to warto ze zwrotu skorzystać, ale nie warto brać kredytu, aby otrzymywać zwrot, bo to absolutnie się nie kalkuluje. Nieco inna sytuacja ma miejsce w przypadku karty kredytowej. Żeby otrzymać maksymalny zwrot miesięczny w kwocie 30 zł, wydatki Kartą powinny wynieść 1500 zł. Jest to suma, którą mniej więcej większość z nas w miesiącu wydaje na artykuły spożywcze, chemię, rozrywkę itp. Tylko jak to zrobić aby zyskać, a nie stracić? Przede wszystkim trzeba terminowo regulować zadłużenie i to najlepiej w całości, a nie tylko w zakresie kwoty minimalnej. Trzeba przekalkulować, ile w danym miesiącu wydam, aby wiedzieć do jakiej kwoty zadłużyć kartę i nie mieć kłopotów z jej spłaceniem. I moja najlepsza i najbezpieczniejsza opcja – jeżeli zakładam, że w danym miesiącu wydam 1500 zł, to od razu przelewam tę kwotę na kartę i dokonując nią płatności korzystam z nadpłaconych środków. O czym jeszcze pamiętać? O tym, żeby kartą kredytową dokonywać transakcji bezgotówkowych, czyli wyłącznie płatności w sklepach lub w Internecie, ale żeby nie korzystać za jej pomocą z wypłat bankomatowych albo przelewów. Od tych operacji zawsze naliczana jest prowizja.

Czym jeszcze warto się zainteresować planując współpracę z Getin Noble Bank? Warte uwagi są lokaty. Posiadając już produkty w GNB, masz możliwość skorzystania z lokaty mobilnej na 3% w skali roku. Lokatę możesz otworzyć na 2 miesiące, lokując środki od 500 zł do 10 000 zł. Jeżeli posiadasz więcej środków, możesz otworzyć lokatę dla nowych środków, z oprocentowaniem 2,3% w skali roku do kwoty 200 000 zł na 4 miesiące.

OTWÓRZ KONTO OSZCZĘDNOŚCIOWE Z OPROCENTOWANIEM 2,7% DLA KWOTY DO 200 000 ZŁ

Jeżeli opisana przez nas promocja rozwiała Twoje wątpliwości i podoba Ci się to co robimy, pomóż nam w dalszym rozwoju. Skorzystaj z oferty klikając w formularz poniżej. 🙂

Alior Bank

Alior Bank całkiem niedawno wprowadził do swojej oferty nowe Konto Jakże Osobiste, którego pełną recenzję możesz przeczytać na naszym blogu, w aktualnych promocjach. Konto Jakże Osobiste to drugi na rynku rachunek, który ma być dostosowany do naszych potrzeb. Można powiedzieć, że sam decydujesz o tym, za co płacisz, a za co nie, tworząc konto idealne. Na starcie otrzymujesz od Banku bezpłatne Konto Osobiste, bezpłatną Kartę debetową i bezpłatne przelewy internetowe. No prawie bezpłatne, ponieważ żeby uniknąć opłat konieczne będzie spełnienie kilku warunków. Konta Jakże osobiste będzie prowadzone bezpłatnie, jeżeli masz mniej niż 26 lat lub jeżeli w miesiącu rozliczeniowym zaksięgujesz wpływ na kwotę 1500 zł. W przeciwnym wypadku za Konto zapłacisz „jedynie” 10 zł. Kartę do Konta również będzie bezpłatna, jeżeli rozliczysz w miesiącu transakcje bezgotówkowe Kartą na kwotę 300 zł. W przeciwnym wypadku za Kartę zapłacisz 5 zł. Jeżeli to Konto ma być Twoim głównym rachunkiem, z którego korzystasz aktywnie, to nie będziesz miał trudności ze spełnieniem warunków bezpłatności Konta czy Karty. Wystarczy, że przelejesz na nie swoją wypłatę i będzie płacić Kartą.

Dodatkowe opcje, które mogą być bezpłatnie wybierasz samodzielnie. Masz aż 9 korzyści do wyboru, z czego możesz wybrać dwie, za które nic nie zapłacisz: bezpłatne bankomaty w Polsce, bezpłatne bankomaty za granicą, oprocentowanie na Koncie oszczędnościowym podwyższone do 1,46% w skali roku dla środków do 20 000 zł, limit kredytowy w koncie bez odsetek, zwrot 1% za zakupy, ubezpieczenie podróży, Mastercard Priceless Specials, pakiet Assistance, lub pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych.

Najbardziej opłacalną korzyścią, na którą warto się zdecydować są bezpłatne bankomaty w Polsce. Dzięki temu, nie będziesz musiał biegać po mieście i szukać bankomatu Alior Banku, żeby uniknąć prowizji. Jeżeli chodzi o drugą korzyść, jaką możesz wybrać to ciężko się zdecydować. Wart uwagi jest 1% zwrotu środków za zakupy jednak tutaj mamy ograniczenie. Zwrot dotyczy transakcji dokonanych telefonem – nie Kartą. Oznacza to, że zapłacić możesz Blikiem, HCE i Android Pay. Kwota zwrotu to maksymalnie 20 zł miesięcznie, co odpowiada wydatkom na poziomie 2000 zł. Oczywiście jest to do zrobienia, ponieważ blikiem można zapłacić w wielu punktach stacjonarnych, czy w Internecie a technologia HCE też do obcych już nie należy.

Najbardziej dziwi program Mastercard Priceless Specials, który można wybrać jako bezpłatną, dodatkową korzyść, gdzie w innych bankach jest on bezwarunkowo darmowy. Jeżeli będziesz chciał skorzystać z większej ilości korzyści np. z 3, 4 czy 5, to za każdą z nich zapłacisz 3,50 zł. Darmowe są tylko 2 – warto o tym pamiętać. Dobrą informacją jest to, że dwie wskazane na początku korzyści, można dowolnie zmieniać w trakcie trwania umowy.

Mimo tego, że Konto narzuca na nas konieczność wykonania pewnych czynności, aby unikać opłat, to nie jest to zły rachunek. Wszystko zależy od tego po co to konto zakładasz, jak często i w jakim stopniu będziesz z niego korzystać. Mnie osobiście nie przeraża konieczność zapewnienia wpływów i rozliczania transakcji Kartą. Wiem, że wiele osób marzy o Koncie, które może sobie istnieć bez żadnych obrotów, ale w większości przypadków nie jest to możliwe. Takie rachunki, które prowadzone są bezpłatnie, bez konieczności spełniania dodatkowych warunków znajdziesz w Idea Banku, czy w Nest Banku, ale z kolei te Banki nie mają w ofercie moneybacku, czyli zwrotu środków za zakupy lub inne operacje. Nest Bank i Idea Bank zachęcają jednak bogatą ofertą konto oszczędnościowych i lokat. Wszystko jest więc kwestią potrzeb 🙂

Ale wróćmy do oferty Alior Banku, ponieważ tutaj też można zarobić posiadając oszczędności. Alior proponuje Klientom założenie Lokacyjnego Konta Oszczędnościowego, z oprocentowaniem 2,5% w skali roku dla nowych środków, do kwoty 100 000 zł, przez okres 4 miesięcy. Żeby skorzystać z oferty Konta Lokacyjnego nie ma potrzeby zakładania Konta osobistego i co ciekawe, po okresie 4 miesięcy możesz Konto zamknąć wycofując jednocześnie środki, a następnie założyć je ponownie i znowu skorzystasz z oferty 2,5% da nowych środków do kwoty 100 000 zł. Warto jednak pamiętać, że promocja trwa od 04.08.2017 r. do odwołania, więc może zostać odwołana w każdym momencie.

W tym Banku na dużą premię mogą liczyć także firmy. Do odwołania dostępna jest promocja z iKontem Biznes, gdzie za wykonanie określonych operacji Bank nagradza Klientów premią. Łączna kwota premii może wynieść aż 1500 zł. Premia wypłacana jest przez 12 miesięcy, z czego w każdym miesiąc maksymalnie możesz zyskać 125 zł. Wszystkie czynności podlegające premiowaniu, oraz dokładne warunki tej oferty znajdziesz na naszym blogu 🙂

OTWÓRZ KONTO JAKŻE OSOBISTE

Jeżeli opisana przez nas promocja rozwiała Twoje wątpliwości i podoba Ci się to co robimy, pomóż nam w dalszym rozwoju. Skorzystaj z oferty klikając w formularz poniżej. 🙂

mBank

Co prawda w rankingu Newsweeka pojawił się tylko raz, zajmując trzecie miejsce w kategorii Bankowość Mobilna, ale myślę, że warto o nim wspomnieć. mBank, zachęca nowych Klientów licznymi promocjami, które organizuje zarówno dla Klientów firmowych, jak i dla Klientów indywidualnych w różnych przedziałach wiekowych. Niestety te liczne promocje głównie kierowane są dla nowych Klientów – obecnych Bank już tak nie rozpieszcza.

Jakie są opcje? Obecnie możesz otworzyć eKonto Standard w promocji ze zwrotem do 650 zł. Zwrot środków za zakupy Bank przyznaje przez 5 miesięcy w wysokości 4% wydatków. Oznacza to, że w każdym z 5 miesięcy zachodzi konieczność wydania kwoty 3250 zł, aby załapać się na maksymalny zwrot środków. Jest to do zrobienia, jeżeli taką kwotą środków dysponujesz. Nawet jeżeli Twoje miesięczne zasoby finansowe są mniejsze, to zwrot będzie naliczany – adekwatnie do wydatków. To co przemawia za mBankiem, to brak opłaty za prowadzenie Konta. W ramach promocji nie zapłacisz również za kartę debetową. Bezpłatnie możesz wypłacać środki z bankomatów mBanku, Sieci Euronet, Planet Cash oraz Banku Zachodniego WBK S.A.  na terenie Polski, pod warunkiem, że minimalna wypłata wynosi 100 zł.

Dla osób pomiędzy 13 a 25 rokiem życia, Bank często organizuje promocje, w których do zgarnięcia masz ok 100 zł premii. Co prawda ostatnie edycja tej promocji zakończyła się już jakiś czas temu, ale warto poczekać na nową, szczególnie, że opłaty dla młodych wygórowane nie są. Osoby od 13 do 24 roku życia nie zapłacą za prowadzenie Konta. Osoby powyżej 25 lat będą prowadziły eKonto m bezpłatnie pod warunkiem, że na rachunek wpłynie raz w miesiącu kwota 1000 zł. Za kartę nie zapłacą tylko osoby do 20 roku życia. Starszaki (w wieku od 21 lat) muszą wykonać kartą 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu, aby opłaty uniknąć, inaczej opłata za kartę wyniesie 4 zł. I podobnie jest z bankomatami. Osoby do 20 roku życia mogą wypłacać środki z bankomatów w Polsce za darmo, osoby w wieku od 21 do 24 lat zapłacą za wypłatę 1,30 zł chyba, że minimalna kwota wypłaty wyniesie 50 zł – wtedy bank opłaty nie naliczy. I w końcu nastrasza grupa, czyli osoby od 25 lat mogą wypłacać środki za darmo, pod warunkiem, że minimalna kwota wypłaty wyniesie 100 zł, w innym wypadku Bank pobierze prowizję w kwocie 1,30 zł.

Co jeszcze w ofercie posiada mBank dla nowych Klientów? Poza promocjami, w których możesz otrzymać premię, Bank proponuje lokatę z oprocentowaniem 3,5% na 3 miesiące, do kwoty 10 000 zł. Najpierw otwierasz Konto i zasilasz je kwotą, którą chcesz ulokować na lokacie, a następnie otwierasz lokatę korzystając z systemu transakcyjnego banku. Niestety oferta mBanku jest bardzo ograniczona, jeżeli chodzi o Konta oszczędnościowe. Maksymalnie możesz otrzymać aż 1% w skali roku, co w porównaniu z ofertą innych Banków nie jest oprocentowaniem godnym nawet najmniejszej uwagi.

No dobrze, ale co w sytuacji, kiedy już Klientem mBanku jesteś? Nie jest najgorzej, ponieważ dalej możesz zarabiać, korzystając z programu rekomendacyjnego Polecam mBank. Za skuteczne polecenie eKonto i mKonto pełnoletnim znajomym otrzymasz 100 zł, za eKonto osobom poniżej 13 roku życia otrzymasz 50 zł, za rachunek firmowy – 200 zł, a za rachunek firmowy z usługą mKsięgowości – 300 zł premii. Minusem programów rekomendacyjnych – nie tylko tego konkretnego w mBanku, ale wszystkich – jest to, że z czasem lista osób, która możemy polecić po prostu się wyczerpuje. Nie każdego znajomego, czy członka rodziny możemy polecić, ponieważ te osoby, również muszą spełnić jakieś warunki. Ale warto próbować bo to nic Ciebie nie kosztuje.

mBank nie zapomina również o Klientach firmowych i cyklicznie wprowadza promocje, w których za otwarcie mBiznes Konta Standard przyznaje 100 zł premii. Jednak minusem promocji dla Kont firmowych jest to, że z wypłaconej premii trzeba się rozliczyć z urzędem skarbowym, więc rzeczywista kwota jaką możesz zarobić jest mniejsza.

OTWÓRZ EKONTO STANDARD I ODBIERZ ZWROT ZA ZAKUPY

Jeżeli opisana przez nas promocja rozwiała Twoje wątpliwości i podoba Ci się to co robimy, pomóż nam w dalszym rozwoju. Skorzystaj z oferty klikając w formularz poniżej. 🙂