Rachunków z usługą Cashback, czyli częściowym zwrotem środków za zakupy jest całkiem sporo. Obecnie 11 banków oferuje rachunki, w których zakupy opłacają się trochę bardziej, oczywiście jeżeli spełnimy kilka warunków. Przygotowaliśmy podsumowanie wszystkich tych ofert – a przynajmniej wszystkich, o których wiemy, aby ułatwić Wam decyzję przy wyborze Konta jeżeli cashback czy częściowy zwrot za opłacone rachunki jest priorytetem przy wyborze rachunku.

T-mobile Usługi Bankowe

Konto Freemium i Premium w TMUB to rachunki, z którymi otrzymamy 5% zwrotu za zakupy. 15 zł miesięcznie w przypadku Konta Freemium i 25 zł miesiecznie w przypadku Konta Premium. Zgodnie z Nowym Regulaminem promocji, osoby otwierające jedno z ww. Kont od maja 2017 r. mogą liczyć na zwrot tylko przez 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych, począwszy od miesiąca, w którym premia (czyli zwrot) została wypłacona po raz pierwszy. Dodatkowo w przypadku Konta Freemium należy w danym miesiącu rozliczyć transakcje bezgotówkowe Kartą na kwotę minimum 200 zł, a w przypadku Konta Premium na 500 zł. Aby mieć prawo do otrzymania zwrotu za transakcje należy posiadać w Banku co najmniej jeden Produkt kredytowy. Jeżeli jesteś zainteresowany Kontem w T-mobile Usługi Bankowe, być może obecna promocja z Kartą Kredytową ułatwi Ci podjęcie decyzji. Do końca stycznia 2018 r. zawierając umowę o Kartę Kredytową MasterCard masz szansę zdobyć voucher o wartości 200 zł do sklepu Empik. Warunkiem, który upoważnia Cię do odebrania nagrody jest rozliczenie transakcji bezgotówkowych kartą na kwotę 750 zł.

BGŻ PNP Paribas

To Bank, który już od jakiegoś czasu cyklicznie wprowadza do oferty moneyback na poziomie 300 zł z dodatkowymi voucherami. Łączna wartość nagród za otwarcie darmowego Konta Optymalnego może wynieść nawet 400 zł. Ale co ze zwrotem? Cashback za zakupy będzie wypłacany przez 12 miesięcy licząc od dnia podpisania umowy i wyniesie maksymalnie 25 zł miesięcznie. Warunkiem jest wykonanie transakcji mobilnych. Kwota jednej transakcji mobilnej musi wynieść minimum 1 zł, wówczas ta sama złotówka wróci na Twoje Konto. Miłym zaskoczeniem są transakcje, które są przez Bank premiowane:

 • operacje wykonane w aplikacji mobilnej Banku GOmobile za wyjątkiem transakcji Blik i założenia lokat. Oznacza to, że możesz wykonać przelew na dowolną kwotę i Bank przyzna Ci premię w wysokości 1 zł od każdej operacji. Tutaj są jednak pewne ograniczenia: „W przypadku kilku Transakcji Aplikacją Mobilną GOmobile wykonanych na ten sam rachunek beneficjenta w tym samym miesiącu kalendarzowym Premia wypłacana jest tylko za pierwszą transakcję” Onacza to, że jeżeli wykonasz 25 przelewów na to samo konto swojego przyjaciela, to Bank zapłaci Ci tylko za jeden przelew. Warto więc wykonywać przelewy na różne Konta (mogą to być również Twoje konta), których wartość wyniesie minimum 1 zł.
 • transakcje wykonane przy pomocy Android Pay
 • transakcje MasterPass

Dodatkowo możesz zdobyć vouchery: 100 zł do Ikea, 100 zł do H&M, 100 zł w gotówce, 100 zł do restauracji Sphinx. Sam wybierasz i sam decydujesz, która promocja odpowiada Ci najbardziej.

Alior Bank

O tym Banku całkiem sporo ostatnio pisaliśmy, a wszystko za sprawą promocji iKonta Biznes, które występuje obecnie w ofercie specjalnej z premią do 1500 zł i z premią do 1620 zł, Konta oszczędnościowego oprocentowanego na 2,5% w skali roku, oraz za sprawą nowego Konta Jakże Osobistego, które daje możliwość uzyskania zwrotu za zakupy. Ten zwrot do największych nie należy, ponieważ jest to jedynie 1% wartości transakcji i są dodatkowe ograniczenia. Bank co miesiąc zwróci Ci 1% transakcji dokonanych telefonem – nie Kartą. Oznacza to, że zapłacić możesz Blikiem, HCE i Android Pay. Kwota zwrotu to maksymalnie 20 zł miesięcznie, co odpowiada wydatkom na poziomie 2000 zł.

Po szczegóły koniecznie zajrzyj do wpisu pt.: Konto Jakże Osobiste Alior Banku, ponieważ tam dokładnie wyjaśniam jak ten rachunek funkcjonuje. W bardzo dużym skrócie, Bank oferuje Konto osobiste, które na „dzień dobry” wita nas brakiem opłaty za jego prowadzenie, brakiem opłaty za przelewy internetowe oraz brakiem opłaty za kartę, jeżeli rozliczysz w miesiącu transakcje bezgotówkowe Kartą na kwotę 300 zł. Dodatkowo możesz wybrać 2 korzyści (łącznie jest ich 9), za które nic nie zapłacisz – między innymi jest to właśnie zwrot 1%. Jeżeli zdecydujesz się na więcej dodatkowych korzyści za drugą i każdą kolejną zapłacisz 3,50 zł.

Bank Zachodni WBK

Konto Jakie Chce to rachunek dopasowany do Twoich potrzeb. Sam wybierasz za co płacisz (no prawie), bądź jakie dodatkowe usługi chcesz aktywować. Bank powita Cię bezpłatnym prowadzeniem Konta. Za darmo możesz też przelewać środki przez Internet korzystając z bankowości elektronicznej Banku, wypłacać środki ze wszystkich bankomatów przy użyciu Blika, wypłacać środki z bankomatów BZWBK, ustanawiać polecenia zapłaty czy zlecenia stałe oraz korzystać z wpłatomatów własnych Banku. Karta standardowo kosztuje 3 zł, ale tutaj już zaczynasz dopasowywać Konto pod siebie. Aby uniknąć opłaty za kartę możesz wybrać dwie opcje: 0 zł – jeśli wykonasz 5 transakcji bezgotówkowych kartą w miesiącu lub 0 zł – jeśli wykonasz kartą transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę minimum 500 zł w miesiącu. W przypadku braku transakcji za kartę zapłacisz 5 zł. Jedną z dodatkowych korzyści, którą możesz wybrać jest 1% zwrotu od wartości zapłaconych z konta rachunków za gaz, prąd, internet, telefon oraz telewizję. Maksymalnie w ciągu miesiąca możesz otrzymać 25 zł, co oznacza, że Twoje opłaty za wymienione wyżej rachunki powinny wynosić 2500 zł. Drugiem atutem, z którego możesz skorzystać jest zawarcie umowy o Kartę Kredytową 1|2|3 i uzyskanie podwojonych względem oferty standardowej zwrotów za zakupy przez okres 6 miesięcy:

 • 2% zwrotu środków wydanych we wszystkich supermarketach spożywczych w Polsce
 • 4% zwrotu środków wydanych na wszystkich stacjach paliw w Polsce lub 4% gdy płacisz na stacjach Circle K i Statoil (Zwrot 4% za transakcje na stacjach Circle K i Statoil jest wypłacany przez okres 12 miesięcy)
 • 6% zwrotu środków wydanych we wszystkich restauracjach i fastfoodach w Polsce

Po okresie 6 miesięcy (lub 12 miesięcy w przypadku stacji Circle K i Statoil) objętych promocją zwrot wyniesie odpowiednio 1% dla transakcji w supermarketach, 2% dla transakcji na stacjach paliw i 3%dla transakcji w restauracjach i fastfoodach. Łączna kwota zwrotów w przypadku połączenia dwóch promocji „Korzystanie z Circle K i Statoil dla posiadaczy Karty Kredytowej 123” oraz „Karty kredytowe do Konta Jakie Chcę” w okresie 12 miesięcy może wynieść aż 1520 zł.

Opłata roczna za Kartę Kredytową 1|2|3 wynosi 120 zł w pierwszym roku. Opłata nie zostanie przez Bank pobrana jeżeli w ciągi 3 miesięcy od momentu podpisania umowy wykonasz minimum 5 transakcji bezgotówkowych Kartą. Opłata miesięczna za kartę w kolejnych latach wynosi 10 zł i tutaj też istnieje możliwość jej nie ponoszenia, jeżeli w poprzednim miesięcznym cyklu rozliczeniowym wykonasz 5 transakcji bezgotówkowych Kartą.

Bank Millennium

W Banku Millennium zwrot środków za zakupy otrzymamy wyłącznie u wybranych partnerów akcji, o czym pisałam w recenzji 760 zł zwrotu za zakupy z Kartą Kredytową Impresja. Promocją objęte są wszystkie Karty Impresja, których numer początkowy to: 42492511 (dla Kart Visa) i 52362588 (dla Kart MasterCard) oraz Kart Visa Alfa, których numer początkowy to 46030820. Bank przyznaje zwrot środków w wysokości 5% od każdej transakcji dokonanej w wybranych sklepach. Maksymalna kwota rocznego zwrotu nie może przekroczyć sumy 760 zł. Sklepy, w których możesz ubiegać się o zwrot posiadając Kartę kredytową Visa lub MasterCard impresja to:

zwrot millennium bank karta kredytowa

Jeżeli chodzi o wybór to biorąc pod uwagę moneyback, bardziej opłacalna jest Impresja. Z nią (bez względu na to czy wydawcą jest Visa czy MasterCard), otrzymasz zwrot dokonując zakupów w 25 sklepach (patrz powyżej). Z Kartą Alfa zwrotowi podlegają zakupy wyłącznie w 8 sklepach: Apart, Sephora, Leroy Merlin, Go Sport, Inter Cars (dotyczy zakupów w sklepie internetowym), Empik (dotyczy zakupów w salonach stacjonarnych), Cinema City (nie dotyczy zakupów online) i Travel Planet. Bank nie pobiera opłaty rocznej za Kartę. Jedyny koszt, jaki możesz ponieść to opłata miesięczna, w kwocie 7,99 zł, jednak w łatwy sposób możesz tej opłaty uniknąć. Wystarczy, że wykonasz w miesiącu 5 transakcji bezgotówkowych Kartą na dowolną kwotę.

Kolejną szansą na zdobycie moneybacku w Millennium Banku jest posiadanie Konta Osobistego (obecnie można je otworzyć w promocji z premią 150 zł) i przystąpienie do programu Lubię to polecam. Za każde skuteczne polecenie Konta masz do wyboru jedną z czterech nagród: 4 bilety do kina Helios lub Multikino, bon o wartości 80 zł do sklepu empik, lokatę na 4%, na 3 miesiące, od kwoty 500 zł do 10 000 zł oraz zwrot za zakupy. Zwrot za zakupy wynosi 10% wartości transakcji bezgotówkowych dokonanych Blikiem lub Kartą i będzie przez Bank wypłacany przez 3 miesiące licząc od momentu, aż wybierzesz ten rodzaj nagrody za polecenie. Maksymalny zwrot w miesiącu wynosi 30 zł, co oznacza, że transakcje bezgotówkowe powinny wynieść 300 zł. Jak łatwo obliczyć, przez trzy miesiące zarobisz 90 zł. Jeżeli polecisz kilka osób jednocześnie i za każdą będziesz chciał wybrać ten sam rodzaj nagrody, to jest tu małe ograniczenie: ponowne wybranie nagrody w postaci premii dla wskazanego rachunku jest możliwe po 10-tym dniu miesiąca następującego po okresie objętym poprzednią premią.

Toyota Bank

Toyota Bank oferuje swoim Klientom zwrot środków za paliwo. Możesz wybrać zwrot na poziomie 5%, 6%, 8% lub 10%, jednak w zależności od tego, którą opcję wybierzesz konieczne będzie spełnienie dodatkowych warunków:

[table id=23 /]

Premia wypłacana miesięcznie może wynieść maksymalnie 50 zł. Oznacza to, że w zależności od tego jaki % zwrotu (od 5% do 10%) się zdecydujesz, aby otrzymać obiecany przez Bank maksymalny zwrot miesięczny, wydatki za paliwo muszą być następujące:

 • w przypadku 5% zwrotu, koszt za paliwo to 1000 zł miesięcznie
 • w przypadku 6% zwrotu, koszt za paliwo to 833,40 zł miesięcznie
 • w przypadku 8% zwrotu, koszt za paliwo to 625 zł miesięcznie
 • w przypadku 10% zwrotu, koszt za paliwo to 500 zł miesięcznie

Wspomniana powyżej promocja dotyczy Konta Jedynego. Opłata za konto wynosi 2,49 zł, i jest zawsze pobierana z góry pierwszego dnia miesiąca, i zwracana do 10-go dnia roboczego kolejnego miesiąca, jeśli w poprzednim miesiącu zostały wykonane transakcje bezgotówkowe kartami Super Red III lub Ruby Passion w wysokości 400 PLN. Płatne są również wypłaty z bankomatów: 3 pierwsze będą nas kosztować 1% wartości transakcji minimum 10 zł, a czwarta i każda kolejna wypłata 4,50 zł. Najbardziej opłacalne będą więc transakcje bezgotówkowe, a jeżeli zajdzie potrzeba wypłaty środków z Bankomatu, to warto mieć przy sobie Kartę innego Banku, która pozwoli podjąć gotówkę bez opłat. Więcej o zwrocie o Koncie Jedynym przeczytasz w recenzji Do 600 zł zwrotu za paliwo z Kontem Jedynym w Toyota Banku.

Getin Noble Bank

Podobnie jak w BZWBK Getin proponuje dwa rodzaje zwrotów: 2% za opłacone z Konta Osobistego darmowe rachunki oraz 2% za transakcje wykonane Kartą Kredytową. Zwrot jest przez Bank oferowany w ramach Pakietu Korzyści Mój Bank i obecnie mogą z niego skorzystać wyłącznie obecni Klienci Banku, którzy posiadają jedną z 3 Kont Osobistych: Konto Getin UP, Konto Słoneczne lub Konto Uniwersalne Plus.

Zwrot 2% na Konto Osobiste za rachunki domowe przekłada się na kwotę 30 zł miesięcznie. Żeby Bank mógł przelać nam te środki konieczne jest ustanowienie polecenia zapłaty i zrealizowanie chociaż jednego w danym miesiącu. Żeby otrzymać maksymalny zwrot miesięczny, kwota opłaconych mediów musi wynieść 1500 zł.

Zwrot 2% za transakcje Kartą Kredytową będzie realizowany za wszystkie transakcje bezgotówkowe zaksięgowane na
Rachunku Karty Kredytowej w danym miesiącu. Co istotne, jeżeli posiadasz więcej niż 1 Rachunek Karty Kredytowej, to masz prawo do skorzystania ze zwrotu do każdego rachunku Karty Kredytowej. Maksymalny zwrot miesięczny to kwota 30 zł, co znowu przekłada się na wydatki rzędu 1500 zł.

Za Kartę Kredytową Bank nie pobiera opłaty rocznej, jest jednak opłata miesięczna, której możesz się w bardzo łatwy sposób pozbyć. Wystarczy, że w ciągu miesiąca kalendarzowego rozliczysz 5 transakcji bezgotówkowych kartą. W recenzji tego programu dowiesz się jak krok po kroku do niego przystąpić oraz jakie jeszcze nagrody czy premie przygotował Bank.

Nowi Klienci nie mają możliwości skorzystania z Pakietu korzyści, ale Getin Bank oferuje im całkiem fajne Konto Osobiste Proste Zasady. Wystarczy, że w danym miesiącu wykonasz jedną, dowolną transakcję bezgotówkową Kartą debetową lub Blikiem, a nie zapłacisz nic za otwarcie i prowadzeni konta, wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce, za wydanie i prowadzenie karty debetowej oraz za przelewy w bankowości Mobilnej i Internetowej. Warto też wspomnieć, że i dla obecnych i dla nowych Klientów GNB udostępnia ofertę Konta Oszczędnościowego, oprocentowanego na 2,7% w skali roku, przez okres 4 miesięcy, do kwoty 200 000 zł.

mBank

mBank oferuje swoim Klientom zwrot środków na poziomie 4% wartości transakcji przez 5 miesięcy, maksymalnie po 130 zł miesięcznie, co łącznie daje 650 zł zwrotu. Aby otrzymać maksymalny zwrot miesięczny (czyli 130 zł) należy w każdym miesiącu rozliczyć transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę 3250 zł. Jeżeli jest to dla Ciebie wysoka kwota, to pamiętaj, że nawet wydając połowę, masz szansę na otrzymanie 300 zł w przeciągu 5 miesięcy, a to już jest całkiem sporo. eKonto standard jest rachunkiem prowadzonym bezpłatnie bez spełniania dodatkowych warunków. Z uwagi na warunki promocyjne oferty nie zapłacisz także za kartę do Konta. Bezpłatnie możesz również wypłacać środki z bankomatów mBanku, Sieci Euronet, Planet Cash oraz Banku Zachodniego WBK S.A.  na terenie Polski pod warunkiem, że minimalna wypłata wynosi 100 zł (poniżej tej kwoty za wypłatę Bank pobiera prowizję 1,30 zł). Pozostałe wypłaty z bankomatów w kraju kosztują 7 zł. W prześwietleniu oferty Do 650 zł zwrotu za zakupy z eKontem Standard znajdziesz dokładne informacje, w jaki sposób przystąpić do promocji i jakie warunki spełnić, aby uzyskać prawo do zwrotu.

Bank Pocztowy

W Banku Pocztowym również mamy możliwość odebrania dwóch rodzai zwrotów. Pierwszy z nich dotyczy płatności bezgotówkowych kartą za towary i usługi (w tym rachunki) dokonanych w placówkach poczty polskiej (wyłączone są agencje pocztowe) oraz za pośrednictwem portalu Envelo. Miesięczny zwrot to 10% transakcji, co przekłada się na miesięczną premię w wysokości 30 zł. Żeby otrzymać maksymalny zwrot miesięczny, Twoje rachunki czy inne zakupy na poczcie, lub przez Envelo.pl muszą wynieść 400 zł.

Drugi rodzaj zwrotu to moneyback za transakcje bezgotówkowe kartą w jednej z wybranych kategorii: Zdrowie, Kultura lub Sport i Rekreacja. Bank będzie dokonywał zwrotu (5% wartości transakcji bezgotówkowych kartą, maksymalnie 20 zł miesięcznie) przez okres 12 miesięcy. Żeby otrzymać maksymalny zwrot, Twoje płatności powinny wynieść 400 zł miesięcznie. W promocji możesz otworzyć dwa Konta: Pocztowe Konto bez Ograniczeń lub Bliskie Konto Pocztowe. Otwarcie Pocztowego Konta bez Ograniczeń jest całkowicie nie opłacalne – kosztuje nas 15 PLN miesięcznie w zamian za bezpłatne przelewy, bankomaty i obsługę w Placówkach. Lepszym rozwiązaniem wydaje się Bliskie Konto Pocztowe, za którego prowadzenie bank nie będzie pobierał opłaty pod warunkiem, że rozliczysz w miesiącu transakcje bezgotówkowe na kwotę 300 zł. Ten sam warunek należy spełnić, aby posiadać bezpłatną kartę debetową. Wypłata gotówki z bankomatów to koszt 2 zł od każdej operacji, przy czym od 17.07.2017 r. do dnia 31.12.2017 r.  opłata za wypłatę gotówki z bankomatów sieci PlanetCash dokonana przy użyciu karty Mastercard nic Cię nie kosztuje.

Eurobank

Eurobank proponuje swoim Klientom zwrot w wysokości 720 zł rocznie, w ramach programu Rodzina i Przyjaciele. Zwrot wynosi 5% transakcji – maksymalnie 60 zł miesięcznie, za transakcje bezgotówkowe wykonane w dowolnej kategorii:

 • Podróże (Zakwaterowanie, Transport, Atrakcje turystyczne)
 • Rozrywka (Kina, Teatry, Opery, Muzea, Parki rozrywki i cyrki)
 • Sport (kluby fitness i obiekty sportowe, Baseny i aquaparki, Aktywne spędzanie czasu – czyli kręgielnie, bilard, pola golfowe, stoki narciarskie), SPA i salony masażu, Szkoły tańca
 • Jedzenie (Restauracje, Bary i fast foody, Puby i kawiarnie, Kluby muzyczne)

Tutaj, w odróżnieniu od Banku Pocztowego, nie ma konieczności wybierania jednej kategorii. Płatności możesz dokonywać dowolnych, w obrębie 4 wyszczególnionych przez Bank kategorii. Żeby otrzymać maksymalny zwrot miesięczny, należy wykonać w każdym miesiącu transakcje na kwotę 1200 zł. Pamiętaj, że „można”, nie oznacza wcale, że „trzeba”. 🙂 Dla mnie największym plusem tej oferty jest to, że Bank nie wymaga od nas spełnienia żadnych dodatkowych warunków Wystarcz po prostu otworzyć Konto i aktywować pakiet Rodzina i Przyjaciele. A jeżeli chodzi o Konto, to ile ono będzie Ciebie kosztować? Do wyboru masz dwie opcje: Konta Active i Konto Prestige.

Konto Active kosztuje 9 zł miesięcznie, chyba że spełnisz jeden z 2 warunków bezpłatności konta: otrzymasz wpływ na konto z tytułu wynagrodzenia, emerytury lub renty w kwocie minimum 1500 zł albo średnie saldo konta wyniesie 15 000 zł. Karta debetowa może być bezpłatna pod warunkiem, że rozliczysz w danym miesiącu transakcje bezgotówkowe na kwotę 400 zł – w innym wypadku opłata wyniesie 4,90 zł. Wypłaty z Bankomatów w Polsce są bezpłatne pod warunkiem, że wypłacasz minimum 100 zł. Jeżeli natomiast wypłacasz środki poniżej tej kwoty z bankomatu innego niż bankomat Eurobanku, opłata wyniesie 1,90 zł.

Konto Prestige kosztuje 21 zł miesięcznie, ale tutaj również masz do wyboru dwie opcje na prowadzenie go bezpłatnie: albo suma wpływów na konto wyniesie 4000 zł miesięcznie, albo średnie saldo konta wyniesie 50 000 zł. Z Bankomatami sytuacja ma się dokładnie tak samo jak w przypadku Konta Active. Różnica pojawia się natomiast przy Karcie debetowej. Aby uniknąć opłaty konieczne jest rozliczenie transakcji bezgotówkowych na kwotę 500 zł – – w innym wypadku opłata wyniesie 4,90 zł.

Envelo Bank

Envelo Bank może nie być Wam jeszcze zbyt dobrze znany, ale ma całkiem atrakcyjną ofertę rachunku i do tego ze zwrotem środków. Zwrot jest dość nietypowy, chociaż odpowiada działalności Banku – w końcu to wersja elektroniczna Banku Pocztowego. Envelo Bank proponuje swoim Klientom zwrot środków za przesyłki kurierskie i to do 200 zł rocznie. Jeżeli więc duża zamawiasz przez Internet, bo nie lubisz wychodzić z domu i stać w kolejkach tak jak ja, to promocja powinna być dla Ciebie idealna :). Żeby otrzymać zwrot wartość zakupionych przez internet produktów (opłaconych Pay-By-Link lub kartą do konta) musi wynieść minimum 30 zł – jest to koszt produktów nie usługi kurierskiej. Następnie wystarczy podać w Envelo numer przesyłki, a od każdej Bank zwróci Ci 2 zł, a od co 10 przesyłki dostaniesz aż 10 zł. Łącznie w miesiącu premia może wynieść 20 zł, co przekłada się na roczną premię 200 zł. Co ciekawe zwroty dotyczą nie tylko Klientów indywidualnych, ale także osoby prowadzące własną działalność gospodarczą.

Envelo Konto to rachunek prowadzony bezpłatnie. Nie zapłacisz także za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, oraz za kartę debetową jeżeli masz mniej niż 26 lat lub jeżeli rozliczysz 1 płatność kartą i zaksięgujesz na swoim koncie przelewy z innych banków na łączną kwotę 1000 zł w miesiącu poprzedzającym naliczenie opłaty. Konto osobiste w Envelo to rachunek, który docenią osoby lubiące samodzielną obsługę online lub mobilną – większość operacji wykonywana właśnie w ten sposób jest bezpłatna, mniej opłacalne są operacje wykonywane w Placówkach czy u Konsultantów Infolinii.